27. august: digiruum

DIGIRUUM, REAALNE RUUM

Kui palju oleme me digi- ehk virtuaalruumiga seotud ja kuidas mõjutab see linnaruumi, arutlevad arhitektid Ülar Mark ja Johan Tali.

Teise teemana tuleb jutuks septembri lõpus toimuv üheksas Disainiöö ning disaini koht linnaruumis. Stuudios Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu esinaine ja Disainiöö festivali peakorraldaja, ning Merike Rehepapp, tootedisainer ja kunstiakadeemia õppejõud, Disainiöö haridusprogrmmi koordinaator.

Kuula saadet järgi siit.

 

Taustaks:

Loe siit Eesti selleaastase paviljoni kohta Veneetsia arhitektuuribiennaalil. Eesti paviljoni puhul on läbi mängitud üks võimalik areng tehnoloogia ja füüsilise ruumi haakumisest: “Tänapäeva tehnoloogiatega on võimalik registreerida ka otsuseid ja käitumismudeleid, mis ei jäta endast füüsilist jälge ning kasutada neid ära keskkonna kujundamisel. “Vaba ruum” käsitleb avaliku ruumi kujunemislugu tehnoloogiliste arengute valguses, päädides infoajastuga, mil digitaalne tehnoloogia võimaldab keskkonnas toimuvaid protsesse senisest täpsemini mõtestada. Spekulatiivses olukorras, kus kõik ühiskondlik on jälgitav ning avalik, proovitakse Eesti paviljonis läbi paradoks maksimaalse vabaduse võimaldamisest maksimaalse kontrolli abil. “Vaba ruum” on mõttearendus digitaalse info toel toimiva dataühiskonna võimalikest ruumilistest ja sotsiaalsetest tagajärgedest.

Vaba ruumi uudised jooksevad ka facebookis.