Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi mai 2013 sissekanded

Linnaidee seminar kogukondlikust linnast Berliini ja Helsingi näidetel

14.mai   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

22. mail 2013 Õpetajate Maja saalis, Raekoja plats 14, Tallinn

Kuidas toimub kogukondade aktiveerimine teistes linnades? Kas mujal on elanikeühenduste ja linnavõimu koostöö sama keeruline kui meil? Kuidas ühe linnaosaseltsi tegevust korraldada?

Neile küsimustele saab vähemalt osalised vastused Linnaidee seminaril, kus saab kuulda naabruskondade elavdamise kogemusi Berliinist ja Helsingist. Katja Niggemeier, üks esimesi saksa kogukonnakorraldajaid räägib mahajäänud linnapiirkondade elavdamisest sotsiaalse linna (Soziale Stadt) riikliku programmi kontekstis. Janne Kareinen, Helsingi kõige aktiivsema ja uuenduslikuma linnaosaseltsi Artova juhatuse liige, jagab oma kogemusi seltsiasjade korraldamisest ja linnavõimuga suhtlemisest.

Vaata seminari kava ja loe esinejate kohta Linnaidee algatuse veebist.

Seminar toimub inglise keeles. Kuigi sissepääs on prii, oleks kena, kui märgid oma osalemise seminari fb-lehele. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#