Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi aprill 2013 sissekanded

Linnaidee algatus kutsub hea väliruumi seminarile

05.apr   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

Linnaidee algatus kutsub elukeskkonnast hoolivaid elanikke, linnaarendajaid ja poliitikuid hea väliruumi seminarile. Üritus toimub Telliskivi loomelinnaku festivali raames 11. aprillil kell 16-19 Telliskivi loomelinnaku (Telliskivi 60a, A1-hoone) saalis. Sissepääs on prii.

Seminaril räägitakse väliruumi rollist linnakeskkonna, kohaliku identiteedi ja linlase elustiili loojana. Üles astuvad keskkonnaesteetika lektor Kaia Lehari Eesti Kunstiakadeemiast ning maastikuarhitekt ja väliruumi ajakirja ÕU kaastoimetaja Karin Bachmann. Peale ettekandeid käratakse aruteludest kerkivate teemade üle rühmades, diskussiooni juhib Toomas Roolaid.

Seminari kava on üleval siin.

Üritus on osa Linnaidee algatuse seminarisarjast, mis harutab lahti linnas elamise kunsti. Maikuus toimuvad seminarid keskenduvad liikuvusele ja linnakogukondadele. 
seminari poster
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#