Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
2014: 1 2013: 1 2

arvamusfestivalil arutleme linnakogukondade tulevikku

11.aug   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

15. augustil toimuvad Arvamusfestivalil Wabalinna telgis arutelud linnakogukondade tuleviku üle. Unistame iseseisvamast tegutsemisest, uute praktikate levikust Eesti linnadesse ning paremast koostööst kohaliku võimuga. Festivali üldise õhkkonnaga sobivalt saab igaüks aruteludes osaleda. Tegu on pigem kogukondliku tuleviku üle unistamisega ja vabalinna liikumise mõtestamisega, mitte mingi manifesti kokkupanemise ega absoluutse tõe otsimisega.

Wabalinna arutelusid tõmbavad käima Rainer Eidemiller Paide Wabalinna majast, kogukonnapanganduse asjatundja Jürgen Lewerenz Saksamaalt, kogukondade võrgustaja Edgar Špongolts, Linnalabori kogukonnaekspert Teele Pehk, Linnalabori ja Kodukandi kogukonnauuringu juht Madle Lippus ning mõned teadjamad inimesed veel. Arutelud toimuvad eesti ja inglise keeles.

Vaata Wabalinna arutelutelgi kava ning tule meiega unistama! 
vaata Wabalinna arutelude kava
 

Uudiseid "Koostöö hea tava" kohta

09.mär   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

Peale 19. veebruari allkirjastamisüritust, kus koostöölepe kogu 49 organisatsiooni toetusallkirja, jätkuvad meie ponnistused "Koostöö hea tava" ametlikustamisega volikogus. Praegu ringleb koostööleppe tekst linnavolikogu fraktsioonide seas, kust ootame 30. aprilliks fraktsioonide seisukohavõttu hea tava tekstile. Maikuus loodame linnavolikogu esimehe Toomas Vitsutiga uuesti kohtuda, et leppida kokku järgmises sammus koostööleppe kinnitamisel volikogu poolt.

Loe kõigest lähemalt Linnaidee kodulehelt. 
Koostöö hea tava allkirjastas 49 organisatsiooni
 

Tallinna-keskse koostöö hea tava allkirjastamine 19. veebruaril

10.veeb   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

Linnaidee algatuses on valmis saanud Tallinna linnaasutuste ja vabaühenduste suhteid siluv "Koostöö hea tava". Kutsumegi kõikide vabaühenduste esindajaid, kes leppesse on panustanud ja kes peavad seda vajalikuks dokumendiks, head tava allkirjastama. "Koostöö hea tava" allkirjastamine ja linnavolikogule üleandmine toimub 19. veebruaril algusega kell 16 salongis ShahMatt (Pikk 39, II korrus).

Üritusel räägime põgusalt "Koostöö hea tava" koostamisest ja sisust. Seejärel arutame üheskoos, kuidas iga vabaühendus saab selle rakendumisele kaasa aidata. Ürituse lõpus anname allkirjastatud "Koostöö hea tava" üle kohalekutsutud linnavolikogu esindajatele.

Loe asumiseltside, teiste vabaühenduste, linnaasutuste ja valdkonna ekspertide koostöös valminud "Koostöö head tava".

Palun pane end poolteist tundi kestvale üritusele kirja siin.

    Rohkem infot:
  • Teele Pehk
  • Linnaidee algatuse koordinaator
  • teele@linnalabor.ee
  • mob 58100478


 
 
2014: 1 2013: 1 2

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#