Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.12 kuni 01.06.14
Kontaktid: Kadri Koppel, Kerli Müürisepp, Regina Viljasaar, Teele Pehk, Kristi Grišakov, Ulla Männi

Saue linn vaatab tulevikku ning soovib arendada praegusest tööstus- ja ärimaast kaasaegse linnakeskuse. Pikas perspektiivis on tegu linnaruumi mitmekesistamise, elava ja aktiivse keskuspiirkonna loomisega.

Linnalabori töö algas 2012. aasta sügisel kaasamiskontseptsiooni väljatöötamisega. Järgneva 1,5 aasta vältel toimus koosplaneerimise protsess, mille iga etapi (töötoa, arutelu vms) kohta avaldame siin leheküljel kokkuvõtte. Konsulteerimistöö tulemusel valmib 2014. aasta juunis Saue linna ja valla elanike, ettevõtjate, linnajuhtide, maaomanike ja teiste huvirühmade ühistöö tulemusel keskusala visioon, mis saab aluseks piirkonna detailplaneeringu koostamisele.


KIRJUTISED
2014: 1 2 2013: 1 2 2012: 1

Kadri Koppel Linnalaborist kirjutab Saue Sõnas linnaplaneerimise tähendusest

07.dets   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas kadrik

Kadri Koppel kirjutab Saue linna lehes "Saue Sõna" linnalaneerimise tähendusest, trendidest ja tulevikku vaatamisest. Seni oleme Saue lehes kajastanud keskuse visiooni protsessi vägagi praktilises võtmes: mis protsessiga on tegu? mis on toimumas ja toimunud? mis saab edasi?

Et aga ka ürituste vahele jääval perioodil oleks Saue elanikel põhjust veidi linnaplaneerimise küsimuste peale mõelda, tulime seekord välja veidi analüütilisema ja üldisema tekstiga, mis kutsub üles vaatama kaugemasse tulevikku, jälgima olulisi arenguid ja trende ning mõtlema, kuidas neid kõige paremal viisil ära kasutada. Artiklit on võimalik lugeda SIIN 
Artikkel ajalehes Saue Sõna. Foto: Gehl Arhitektid
 

Saue keskusala visioneerimine avaliku huvi seminaril ekspertide hinnata

06.dets   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas teele

Planeerijate ühingu korraldatud seminaril "Avalik ruum ja avalik huvi linnakeskkonnas" analüüsisid planeerimiseksperdid Saue keskusala visioneerimist lähtuvalt avalikust huvist ja ruumist. Rühmatöö tulemusel tehti mitmeid ettepanekuid, kuidas keskusala mitte üle planeerida, kuidas tagada uue keskuse funktsioneerimine ning seotus olemasolevate teenusepakkujate, harjumuspäraste liikumisteede ning planeeritavate arendustega. Rühmatöö juhi Teele Pehki koostatud kokkuvõtet saab lugeda siit. 
Saue uus linnakeskus sai ekspertidelt mitmeid häid ettepanekuid
 

Valminud on illustreeritud kokkuvõte kokkusaamisest Saue keskusala maaomanikega

02.okt   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas kerli

Illustreeritud protokoll annab ülevaate sellest, mis kokkusaamisel toimus, kes osalesid, ning millised olid olulisemad arutelu teemad. Kokkuvõtte saadame eraldi ka kõigile maaomanikele. Neile, kellel ei õnnestunud töötoas osaleda, annab illustreeritud protokoll võimaluse end toimunuga kurssi viia.

Täname kõiki, kes mõttevahetuses osalesid ning dialoogi alustamisesse panustasid. Järgmine töötuba on kavandatud detsembri algusesse.

Illustreeritud protokolliga saab tutvuda SIIN. 
Keskusala maaomanikud tuleviku üle arutamas
 

18. septembril kohtume linnakeskuse maaomanikega

17.sept   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas kadrik

Sügis on käes ning uus hooaeg Saue keskuse visiooni loomisel on alanud. Meil on hea meel, et Linnalabori töögrupiga on liitunud ka OÜ Väike Vasak Käsi, mis toob protsessi värskeid ideid ning oskusi stsenaariumiplaneerimise meetodi kasutamisel.

Järgmise poolaasta oleme mõelnud kohtumisteks huvigruppidega. Juba homme, 18. septembril kohtume keskusala maaomanikega. Kokkusaamise eesmärgiks on tutvustada maaomanikele senisest osalusplaneerimise protsessist väljakasvanud kohalikke ideid ning avada koostööuksed maaomanike seas edasise arendusprotsessi kavandamisel.

Oktoobri teises pooles korraldame kokkusaamise linna arengukomisjoni liikmete ja teiste huvitatud isikutega ning uue aasta alguses saavad erinevate arengustsenaariumite analüüsis kaasa rääkida linnavolikogu liikmed. 
Mõtteharjutus: milliseid funktsioone nähakse erinevatel kruntidel
 

Saue keskus: väljak, loomemaja ja turg

06.juul   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas regina

Ülalnimetatu on vaid mõned mõtted kõigist ideedest, mis käidi välja Saue keskuse visiooni loomise töötoas 13. juunil. Lähemalt loe sauelaste ootuste ning väljakäidud leidlike mõttekäikude kohta töötoa kokkuvõttest ning ideedepostrist.

Töö keskuse visiooni loomisega jätkub sügisel, enne seda toimub üritus ka augustis linna sünnipäeva raames. 
Ideedepostri fragment
 
2014: 1 2 2013: 1 2 2012: 1

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#