Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi november 2013 sissekanded

Tallinna asumiaktiivsuse esitlemine laias maailmas

17.nov   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

Linnaidee algatus on lennutanud Tallinna asumiseltside liikumise laia maailma: nimelt on algatuse vedaja Teele Pehk viimasel ajal usinalt asumiseltside tegemisi nii Lätis, Leedus kui ka Austraalias esitlenud. Igal konverentsil natuke erineva nurga alt.

7. novembril Riias toimunud sotsiaalse ettevõtluse foorumil tutvustas Teele Tallinna seltside tegemisi ja arutles seltside valmiduse üle hakata sotsiaalseteks ettevõtjateks (vaata ettekannet SIIT ). Tallinna seltsid võiksid eeskuju võtta lätlastelt, kuna seal tegelevad paljud sotsiaalsed ettevõtjad sotsiaalsete probleemide - näiteks eakate aktiveerimise või puuetega laste abistamise - lahendamisega.

30. oktoobril esitles Teele maailma kõige elamisväärsemaks tituleeritud Melbourne'is konverentsil Thriving Neighbourhoods samuti Tallinna naabruskondades toimuvat (vaata lühiettekannet SIIT ). Kuigi Melbourne on tuntud oma aktiivse tänavaelu ja rohke tänavakunsti poolest, annab Tallinn metropolile elanikuaktiivsuse poolest silmad ette.

13. septembril rääkis Teele Vilniuses toimunud Euroopa Arhitektuuripoliitika Foorumi aastakonverentsil asumiseltsidest kui avaliku huvi ühtedest esindajatest (vaata ettekannet SIIT ). 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#