Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi oktoober 2013 sissekanded

Linnaidees 12.10 koostöö hea tava tähistamine linnapeakandidaatidega

11.okt   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

12. oktoobril tähistame Linnaidee algatusest sündinud vabaühenduste ja linnaasutuste koostöö hea tava valmimist. Kasutades ära valimiseelset kõrgendatud tähelepanu, saavad linnapeakandidaadid ja linnavalitsuse esindajad väljendada oma toetust koostatavale koostöö heale tavale. Üritus toimub laupäeval, 12. oktoobril kell 14-15 Kinomaja saalis, Uus tn 3.

Koostöö hea tava eesmärk on suurendada usaldust linnavalitsuse ja vabaühenduste kui strateegiliste partnerite vahel. Alates augustist olemegi Linnaidee meeskonnaga hea tava mustandile piirkonnaseltsidelt, vabaühendustelt, erakondadelt ja linnaasutustelt kommentaare kogunud. Hea tava koostamine jätkub järjekindlalt, ootame veel sisulisi kommentaare linnavalitsuselt ja teistelt vabaühendustelt. 
hea tava koostamist oleme ka erakondadega arutanud
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#