Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi september 2013 sissekanded

Linnaidees esitlevad piirkonnaseltsid kohalikke manifeste

20.sept   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

Kas asumiselts on loom või taim? Miks on kogukonnad paremad kui rohekonnad? Kas seltsis on segasem?

Tallinna piirkondlikud seltsid täidavad poliitilise välireklaami keelu aja kohalike manifestide esitlemisega. Neljal laupäeval järjest avaneb elanikel, poliitikutel ja linnaametnikel hea võimalus tutvuda pealinna aktiivsete asumitega ning arutleda seltsilistega kõige pakilisemate kohalike küsimuste üle. Manifestisari algab sel laupäeval, 21. septembril kell 15 Nõmmel, kus nn Möldre kolmnurgas (Möldre tee 14) käravad Nõmmel tegutsevad seltsid.

Lisaks kohalikele manifestidele tutvustavad seltsid ühisalgatuse Linnaidee raames valmivat koostöö head tava, mis saab peale valimisi uueks lähtekohaks vabaühenduste ja linnavalitsuse koostööle.

Piirkonnaseltside manifestisari toimub linnaosade kaupa: 21. septembril Nõmmel, 28. septembril Pirital, 5. oktoobril Põhja-Tallinnas ja 12. oktoobril Kesklinna linnaosas. Ürituste toimumisajad ja -kohad ilmuvad Linnaidee kodulehele.

 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#