Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 09.12 kuni 01.01.14
Kontaktid: Teele Pehk, Madle Lippus, Peeter Vihma, Andra Aaloe, Kaisa Kaer, Ivan Lavrentjev, Martin Karolin, Martin Laidla

Linnaidee on asumiseltside algatus, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et parandada Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltside ja linnavalitsuse vahelist suhtlust. Ikka selleks, et elukeskkonnast hoolivate elanike huvid oleksid teiste linnaruumiekspertide kõrval võrdväärsed ning et elanikud ja linnavõim hakkaksid lõpuks ometi sama asja ajama. Algatuse keskmes on asumiseltside eestkostevõimekuse tõstmine ja kohaliku demokraatia parandamine. Niimoodi loodame muuta ka 2013 oktoobris toimuvad kohalikud valimised sisukamaks.

Algatuse kodulehel on põhjalikult kirjeldatud algatuse tagamaid, kavandatud etappe, algatuse elluviijaid ning meediakajastusi.

Algatust veab Linnalaborist Teele Pehk (teele[at]linnalabor.ee) ja Tallinna Vabaühenduste Võrgustikust Madle Lippus (kaku[at]uusmaailm.ee). Algatus saab teoks koostöös Tallinnas aktiivselt tegutsevate asumiseltsidega, OÜ Community Toolsiga.

Algatuse visuaalid on loonud Pent Talvet.

Algatust toetab Avatud Eesti Fondi alt Vabaühenduste Fond. Teised toetajad on Soome Instituut ja tulevikus veel paljud ettevõtted.

AEF logo

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi veebruar 2013 sissekanded

kogukondlikust visiooniloomest linnade-valdade päevadel

13.veeb   | projektis Linnaideed asumiseltsidelt   |   sisestas teele

Linnalabori juht Teele Pehk rääkis täna IX linnade-valdade päevadel omavalitsusjuhtidele kogukondade ja tuleviku kavandamise olulisusest. Ettekanne keskendus peamiselt Tallinnas toimuvale, kus linnavalitsuse ja elukeskkonnast hoolivate elanike ja neid esindavate asumiseltside vahel on suur usalduskriis. Kuidas seda ületada? Kuidas jõuda välja ausa koostööni? Linnalabori kogemuse põhjal võib öelda, et väikeste õnnestumiste, heade koostööalgatuste, isiklike kontaktide ja mis peamine - ühiste väärtuste sõnastamise kaudu. Ja see protsess peaks pidevalt toimuma.

Teele mõttekäiku saab järellugeda siit (avaneb pdf-fail). 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#