Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 04.12 kuni 01.04.13
Kontaktid: Kaur Sarv, Keiti Kljavin

Projektis osalevate koolide õpilased kaardistavad Maanteeameti „Ohutu koolitee“ projekti ja koolitundide raames ohtlikud kohad ja piirkonnad nende kooli läheduses. Meie Linnalaboris koostame laste poolt sisestatud andmete põhjal teemakaardid (näiteks liikuvusviiside, liikluse koormuse ja ohtlike kohtade kohta).

Seejärel kutsume kokku arutelu lapsevanematele, õpetajatele, kohaliku omavalitsuse esindajatele, kus tutvustame läbi viidud analüüsi tulemusi ja erinevaid linnaplaneerimise ja -korralduse lahendusi ohutu koolitee korraldamiseks (näiteks liikluse aeglustamine ja autokasutuse vähendamine koolide läheduses, jalutus-buss õpilastele, lapsevanemate autojagamine laste kooliviimiseks, kindlaksmääratud peatumiskohad koolide juures laste mahapanemiseks jne). Erinevad ettepanekud ja lahendused sõltuvad koolides läbiviidud analüüsist.

Arutelu tulemused ja ettepanekud kooliümbruse ohutumaks muutmiseks lisame liikuvuskavasse, mis esitatakse koolile ja kohalikule omavalitsusele. Liikuvuskava koostamisel osalevad erinevad huvigrupid (lastest kohaliku omavalitsuseni), sealjuures kaasatakse liikuvuskava koostamisse ka liikuvusekspert.

Liikuvuskava põhjal on võimalik planeerida edasist tegevust koolide ümbruse liikluskasutuse korraldamisel ja hinnata teostatud tegevuste tulemuslikkust.

KÜSK

KIRJUTISED

FAILID
Perioodi mai 2013 sissekanded

ALGAB LIIKUVUSNÄDAL

03.mai   | projektis Ohutu koolitee   |   sisestas keiti

Esmaspäeval, 6. mail algab Maanteeameti ja Linnalabori koostöös korraldatav Liikuvusnädal 2013, mille raames pöörame suuremat tähelepanu jalakäija- ja jalgrattaliiklusele ning tervislikule ja keskkonnasõbralikule liikumisele.

Nädal on jaotatud erinevate liikumisviiside teemapäevadeks (kooliminek jalgratta, ühistranspordi, auto ja rulaga/rulluiskudega), mille kohta avaldame kommenteeritud videod ning valdkonna ekspertide mõtted ja lühiartiklid Liikuvusnädala kodulehel.

Liikuvusnädala raames tutvustame liikuvuskavade ideed ja Linnalabori ning Maanteeameti koostöös toimunud ohutu koolitee projekti tulemusi. Viimase käigus kaardistasime kümnes koolis laste hommikust kooliteed eesmärgiga luua koolidele säästvat ja turvalist liikumist toetavad liikuvuskavad. Kaardistatud kooliteede ja liikuvuskavade tutvustamiseks toimuvad kohtumised ka koolide juhtkondade ja hoolekogudega. Koolitee kaardistamise rakendus on vabalt kasutatav kõigile Eesti koolidele. Materjalid leiab Maanteeameti kodulehelt .

Esmaspäeval käivitub kahes koolis – Kuristiku Gümnaasiumis ja Peetri Lasteaed-Põhikoolis – liiklusteemaline koolitee ussimäng (Traffic Snake Game), mille raames võistlevad valitud põhikooli klasside õpilased omavahel turvalisema ja keskkonda säästva koolitee leidmises.

Liikuvusnädala keskseks sündmuseks on kolmapäeval, 8. mail kell 17.30 Tallinna bussijaama ootesaalis toimuv liikuvusseminar “Tipptund” . Seminaril esinevad lühiettekannetega nii ametnikud, arhitektid kui ka vabaühenduste esindajad ning toimub diskussioon sujuva ja turvalise liikuvussüsteemi ning kvaliteetse linnakeskkonna saavutamise teemadel.

Linnalabori ja Maanteeameti koostöös korraldatav Liikuvusnädal 2013 toimub ÜRO liiklusohutuse nädala raames (UN Global Road Safety Week).

Jälgi Liikuvusnädala uudiseid sotsiaalmeedias

Täiendav info:

Maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja Urve Sellenberg telefon: +372 504 0602 e-post: urve.sellenberg@mnt.ee

Liikuvusnädala projektijuht Kaur Sarv telefon +372 509 0895 e-post: kaur@linnalabor.ee 
 

"Tipptund" - Linnaidee seminar liikuvusest 8. mail

02.mai   | projektis Ohutu koolitee   |   sisestas regina

Millal: 08. mail 2013 a. kell 17:30

Kus: Tallinna bussijaam

Linnaidee kutsub järjekordsele seminarile - ootame kõiki 8. mail Tallinna bussijaamas toimuvale linnaliikuvuse teemaõhtule „Tipptund“.

KAVA

 • 17.30-18.00 – Ütleme kõigile tipptunni läbinuile tere, räägime mõne sõna Linnaidee algatusest ning sellest, miks on vaatluse all liikuvus, mitte liiklus, ja mida see linna ja linlaste seisukohast tähendab
 • 18.00-19.00 – Ideesüstid - kiirettekanded Tallinna ja muu maailma linnade toimimise parandamisest. Jutuks tuleb, milline võiks ja milline saaks olla linna üldine toimimine ja mida on välja käidud mõne konkreetse tänava muutmiseks Tallinnas, kuidas suhtuda parkimiskorraldusse ning kuidas aitavad seejuures liikuvuskavad. Esinevad:
 • Eva-Maria Kangro (uuriv psühholoog, Psience)
 • Marten Kaevats (arhitekt, Uue Maailma Selts)
 • Tõnis Savi (arhitekt, Tour d'öö ja Tallinn Bicycle Week)
 • Liivar Luts (Tallinna Transpordiamet)
 • Villem Tomiste (arhitekt, Stuudio Tallinn)
 • Kaur Sarv (liikuvuse spetsialist, Linnalabor)
 • 19.10-... – vaba lava ja vaba mõte, moderaator Ülo Vihma ohjamisel
 • Vaata lähemalt ka siit .

  Sissepääs on prii ja oodatud kõik, kes liiklevad!

  Üritus on osa Linnaidee algatuse seminarisarjast, mis harutab lahti linnas elamise kunsti. Linnaidee algatus keskendub Tallinna asumiseltside ja linnavalitsuse koostöö parandamisele avalike linnaeluseminaride, asumiseltsidele mõeldud töötubade ning uue koostöö mudeli kokkukirjutamise kaudu.

  Algatust veab Linnalabor ja selles osaleb üle 10 Tallinna aktiivse asumiseltsi. Vaata lähemalt linnaidee kodulehelt. .

  Linnaidee algatust rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. Seminari läbiviimist toetab Kultuuriministeerium.

  Kohtumiseni tipptunnil!

   
   

  .Creative Commons License  

  MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

  This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

  #