Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 05.11 kuni 01.04.12
Kontaktid: Regina Viljasaar, Kadri Vaher, Aet Ader (b210), Karin Tõugu (b210)

Projekti tulemusel sündiv Tallinna planeeringute juhendmaterjal on abivahend kodanikule planeeringute kohta info leidmisel, pealinna planeeringute süsteemis orienteerumisel, menetlus-dokumentide lugemisel ja kogu planeerimisprotsessis osalemiseks. Käesoleva projekti eesmärgiks on koondada kokku sellekohane teave, milleks viiakse esmalt läbi uuring ning selle tulemused avalikustatakse juhendmaterjalina, mis avaldatakse nii trükise kui ka veebiformaadi kujul.

KÜSK ja Siseministeerium rahastavad projekti summas 10 707,19 €. Projekti koostööpartnerid on Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja B210.

KÜSK KÜSK

KIRJUTISED
2012: 1 2011: 1

Planeeringute juhendi arengud

09.okt   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas kadri

Valmimas on planeeringute juhendi esialgne versioon, mis peagi jõuab huvigruppideni kommentaaride esitamiseks ja sisu täiendamiseks.

Planeeringute juhendi eesmärgiks on selgitada, kuidas luuakse Tallinna linnaruumi ning millised on kodaniku võimalused selles kaasa rääkida. Võtame planeeringute süsteemi tükkhaaval lahti ning selgitame erinevate etappide, mõistete ja otsuste tagamaid. Pöörame tähelepanu süsteemi kitsaskohtadele ning samal ajal ka võimalustele, et kodanikel oleks edaspidi võimalik sisukamalt ruumilistes otsustes kaasatud olla.

Peamised teemad, mida juhend kajastab:

  • 1. planeeringute hierarhia: erinevad planeeringute skaalad detailplaneeringutest üleriigilise planeeringuni;
  • 2. protsessi kirjeldus: kes on osalised-otsustajad, ajaline skaala ning etapid; eraldi on rõhutatud osalemise etappe ning võimalusi;
  • 3. planeeringu sõnastik ehk kuidas planeeringut lugeda: olulisemad mõisted ning praktiliste näidete selgitused, milliseid aspekte planeeringu tekstis ja joonistes eelkõige jälgida;
  • 4. süsteemi vead ja võimalused.

Projekti tegevuskava:

  • mai-september 2011: taustauuringud, intervjuud, esialgse sisu koostamine
  • oktoober-detsember 2011: intervjuud, juhendi koostamine, avalikud töötoad juhendi täiendamiseks
  • jaanuar-veebruar 2012: ettevalmistused juhendi avaldamiseks
  • märts 2012: juhendi esitlusüritus

Kui teil on kommentaare või soovite oma planeeringutega seotud kogemusi meiega jagada, siis palun võtke ühendust Regina Viljasaarega (regina ät linnalabor punkt ee, 56 903 679).

Projekti rahastavad Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital summas 10 707,19 €. Juhendi koostamise partneriteks on Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja loomekooslus B210. 
 

töös on Tallinna planeeringute juhendmaterjal

09.mai   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas regina

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Siseministeeriumi kaasava planeerimise taotlusvooru raames teostab Linnalabor Tallinna linna planeeringute süsteemi ülevaadet. Koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ja B210-ga koondame ühtsesse juhendmaterjali kogu info selle kohta, milline on Tallinna planeeringute läbiviimise süsteem kodaniku seisukohast lähtuvalt ning võtame tükkidena lahti planeeringu põhiosad ning mõisted. 2012. aasta kevadel ilmub juhend nii internetis kui trükisena.

Vaata täpsemalt ning jälgi jooksvaid teateid projektilehel. 
Hakkame tõlkima
 
2012: 1 2011: 1

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#