Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 05.11 kuni 01.04.12
Kontaktid: Regina Viljasaar, Kadri Vaher, Aet Ader (b210), Karin Tõugu (b210)

Projekti tulemusel sündiv Tallinna planeeringute juhendmaterjal on abivahend kodanikule planeeringute kohta info leidmisel, pealinna planeeringute süsteemis orienteerumisel, menetlus-dokumentide lugemisel ja kogu planeerimisprotsessis osalemiseks. Käesoleva projekti eesmärgiks on koondada kokku sellekohane teave, milleks viiakse esmalt läbi uuring ning selle tulemused avalikustatakse juhendmaterjalina, mis avaldatakse nii trükise kui ka veebiformaadi kujul.

KÜSK ja Siseministeerium rahastavad projekti summas 10 707,19 €. Projekti koostööpartnerid on Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja B210.

KÜSK KÜSK

KIRJUTISED
2012: 1 2011: 1

Vestlusring linnaplaneerimisest

16.apr   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas kadri
Otsused, mis tehakse linnaplaneerimisel, jäävad meie elu mõjutama aasta-kümneteks. Kuidas need otsused sünnivad, kui läbipaistev on planeerimise protsess ja kuidas kaasata avalikkust paremini? Esmaspäeval 16. aprillil kell 14.05 on Vikerraadio stuudios Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd, Linnalabori eestvedaja Regina Viljasaar ning Telliskivi seltsi aktiivne liige Triin Talk. Kuulame kommentaare ka Arco Vara arendustegevuse juhilt Veiko Taeverelt ning arhitekt Meeli Truult. Saatejuht on Arp Müller.

Kuula esmaspäeval 16. aprillil 2012 kell 14.05, kordusena kell 19.05.

Kuula siit



 
 

Planeeringute juhend kui kaasava planeerimise mudel

10.apr   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas regina
Planeeringute juhendi tulemusena valmis mh kaasava planeerimise mudel, millest saab lähemalt lugeda kokkuvõttest JuhendKuiMudel.doc

 
 

Kas sina tead kedagi, kes teaks kedagi, kes teab, kuidas Tallinna planeeritakse?

22.mär   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas kadri

Millal: 29. märtsil 2012 a. kell 18:00

Kus: Balti jaama turu värav ning Tops

Et oleks rohkem neid, kes teaks, kuidas Tallinnas planeerimine toimub ja kuidas selles ka ise kodanikuna osaleda, asusid Linnalabor ja b210 pea aasta tagasi koostama juhendmaterjali, mis oleks teejuht just nende teemade juurde.

Kodanikuaktivistide, planeerijate ja TLPA kaasabil valminud juhendis käsitleme, milline on planeerimise protsess, kes selles osalevad ning millised on võimalused selles kaasa lüüa. Juhendi oluline osa on illustreeritud sõnastik, mille eesmärk on kergendada detailplaneeringu põhijoonise lugemist. Koondatud on ka hulk soovitusi kõigile osapooltele protsessi suunamiseks avatuse ja konstruktiivsuse poole.

Sellega seoses kutsume teid neljapäeval, 29. märtsil kell 18 juhendi esitlusüritusele.

Alustame Balti jaamast turu väravast ning liigume edasi Topsi (Soo ja Vana-Kalamaja nurgal), kus ootavad juhendi trükisoojad eksemplarid, kerge kehakinnitus, kõned ja kahtlemata avatud ning konstruktiivne meeleolu.

Planeeringute juhendi pdf on kättesaadaval siit.

Teie,

  • Linnalabor
  • B210
  • Juhend valmis kaasava planeerimise taotlusvooru raames, mida rahastasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium.



 
 

Planeeringute juhendi arengud

09.okt   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas kadri

Valmimas on planeeringute juhendi esialgne versioon, mis peagi jõuab huvigruppideni kommentaaride esitamiseks ja sisu täiendamiseks.

Planeeringute juhendi eesmärgiks on selgitada, kuidas luuakse Tallinna linnaruumi ning millised on kodaniku võimalused selles kaasa rääkida. Võtame planeeringute süsteemi tükkhaaval lahti ning selgitame erinevate etappide, mõistete ja otsuste tagamaid. Pöörame tähelepanu süsteemi kitsaskohtadele ning samal ajal ka võimalustele, et kodanikel oleks edaspidi võimalik sisukamalt ruumilistes otsustes kaasatud olla.

Peamised teemad, mida juhend kajastab:

  • 1. planeeringute hierarhia: erinevad planeeringute skaalad detailplaneeringutest üleriigilise planeeringuni;
  • 2. protsessi kirjeldus: kes on osalised-otsustajad, ajaline skaala ning etapid; eraldi on rõhutatud osalemise etappe ning võimalusi;
  • 3. planeeringu sõnastik ehk kuidas planeeringut lugeda: olulisemad mõisted ning praktiliste näidete selgitused, milliseid aspekte planeeringu tekstis ja joonistes eelkõige jälgida;
  • 4. süsteemi vead ja võimalused.

Projekti tegevuskava:

  • mai-september 2011: taustauuringud, intervjuud, esialgse sisu koostamine
  • oktoober-detsember 2011: intervjuud, juhendi koostamine, avalikud töötoad juhendi täiendamiseks
  • jaanuar-veebruar 2012: ettevalmistused juhendi avaldamiseks
  • märts 2012: juhendi esitlusüritus

Kui teil on kommentaare või soovite oma planeeringutega seotud kogemusi meiega jagada, siis palun võtke ühendust Regina Viljasaarega (regina ät linnalabor punkt ee, 56 903 679).

Projekti rahastavad Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital summas 10 707,19 €. Juhendi koostamise partneriteks on Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja loomekooslus B210.



 
 

töös on Tallinna planeeringute juhendmaterjal

09.mai   | projektis Planeeringute juhend   |   sisestas regina

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Siseministeeriumi kaasava planeerimise taotlusvooru raames teostab Linnalabor Tallinna linna planeeringute süsteemi ülevaadet. Koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ja B210-ga koondame ühtsesse juhendmaterjali kogu info selle kohta, milline on Tallinna planeeringute läbiviimise süsteem kodaniku seisukohast lähtuvalt ning võtame tükkidena lahti planeeringu põhiosad ning mõisted. 2012. aasta kevadel ilmub juhend nii internetis kui trükisena.

Vaata täpsemalt ning jälgi jooksvaid teateid projektilehel.



 
Hakkame tõlkima
 
2012: 1 2011: 1

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#