Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 03.15 kuni 01.10.15
Kontaktid: Teele Pehk, Kadri Koppel, Liis Vahter, Eneli Rohtla

Mereääre olemasolu Tallinna kesklinna vahetus läheduses on suur väärtus, mis on täna linna tervikliku arengu ja atraktiivsuse kontekstis alakasutatud ressurss. Kesklinna mereäärt tuleks mõtestada kui pealinna fantastilist, põnevat ja tohutu potentsiaaliga (avalikku) linnaruumi.

Tallinna Kultuurikatla UrbAct II projekti Creative SpIN raames kääris Linnalabor käised üles ning alustas mereääre ideekonkursi kavandamisega. Loodetavasti kujuneb sellest mereääre tulevikule keskenduv partnerlus nii linnaelanike, mereääres paiknevate ettevõtete ja asutuste, maa- ja kinnisvaraomanike ning Tallinna linna vahel.


KIRJUTISED
Perioodi mai 2015 sissekanded

valmis tallinna mereääre ideekonkursi korraldamise juhend

02.mai   | projektis Tallinna kesklinna mereääre ideekorje   |   sisestas teele

Tallinna kesklinna mereäär on ühtaegu vaeslaps ja kullaauk, häbiplekk ja fantastiline võimalus. Selleks et arenduste ootel mereäärt väärtustada ja aktiivsemalt kasutada, kavandame avalikku ideekonkurssi. Mereääre ideekonkursi mõte on uudsel moel kaardistada avalikku huvi, unistada paremast ja sidusamast mereäärest, aktiveerida mereäärt kohe ja nüüd, aidata kaasa kinnisvaraarenduste avaliku ruumi kvaliteedile ning muidugi nii palju kui võimalik ka ellu viia. Ühtlasi on ideekonkurss hea viis tõsta tallinlaste eneseusku merelinna elanikena.

Tallinna mereääre ideekonkursi korraldamise juhendi (pdf-fail) koostasid Kadri Koppel ja Teele Pehk. Meil on hea meel, et partnerlus SA Tallinna Kultuurikatel projektis Creative Spin võimaldas sellist ettevalmistustööd ja kontseptualiseerimist. Eks aeg (loodetavasti juba see suvi) näitab, kui palju tegelikkuses vastavalt juhendile juhtub. 
kavandatava konkursi visuaalne pool
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#