Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 08.14 kuni 01.10.14

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Linnalabor ja Arhitektuuri Huvikool korraldavad Tallinna Noortenädal 2014 raames esimese koolinoortele (vanuses 12-18a) suunatud arhitektuurikonkursi "Unistuste koolimaja."

Projekti toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Eesti Kultuurkapital, Viru Keskus, Digiprint OÜ, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallink, Rahva Raamat ja Varrak.

Tallinna Noortenädal 2014 Eesti Kultuurkapital Viru Keskus Digiprint Eesti Arhitektuurimuuseum Tallink Rahva Raamat Varrak

FAILID
2015: 1 2014: 1 2

KOOLINOORTE ARHITEKTUURIKONKURSI TULEMUSED

14.okt   | projektis Arhitektuurikonkurss “UNISTUSTE KOOLIMAJA”   |   sisestas epp

Suur tänu kõigile konkursist osa võtnud õpilastele ja nende juhendajatele! Konkursile laekus kokku 146 nõuetele vastavat tööd. Meil on väga hea meel teatada, et žürii on peale põhjalikku ja aeganõudvat hindamist konkursile laekunud tööde seast noppinud välja need kõige põnevamad tööd.

 • I koht: „Looduslähedus“ – Kadri Hebo Kukumägi (juhendaja Jaanika Kall)
 • II koht: „Pusle“ - Ingrid Tamm, Meril-Liis Kütt
 • III koht: „Üleöö kool“ - Merje Reisenbuk (juhendaja Tiia Pällo)
 • Tallinna eripreemia: „New Generation School XXI” - Anna Grund, Marina Šipitšõna (juhendaja Annike Soodla)

Kiitusega märgiti ära järgmised tööd:

 • - „011234“ - Aleksander Roosimaa
 • - „Kapten Zero“ - Markus Veltri
 • - „Kompanii“ - Karolin Linnamäe, Merilin Priilinn-Türk
 • - „Korpus“ - Aleksandra Leesment, Beatrisa Goterman
 • - „Mull“ - Hedi-Riin Kivikas, Gerhard Niilus
 • - „Multikultuursus“ - Marta Marita Lauri, Elin Pesur
 • - „Trinity gümnaasium“ - Jelizaveta Vabištševitš, Valentina Rukins, Nina Sokolova
 • - „Ujujad ja ujumine“ - Emma Koppel, Anette Remmelg
 • - „Unistuste unistuste koolimaja“ - Hiie Marie Uibo
 • - „Vulisev oja“ - Janet Murumets

17.-26. oktoobrini Viru Keskuse aatriumis toimuval näitusel on lisaks eelnevalt mainitud töödele üleval järgmiste märksõnadega tööd: „Chopin“ - Susanna Liisa Onoper, „Dancin' fools“ - Kristian Paul Kadarik, Johann Fhilipp Alexander Ernits, „Esinemis- ja tantsukool“ - Triin Veskimeister, „Geomeetria“ - Andrei Kisseljov, „Jalgpall“ - Mick Kenneth Kröm, Sten Martten Kägu „Klaasist kool“ - Kert Sakkeus, „Kookon“ - Taniel Paju, „Kosk“ - Marian Varm, „Käsnakalle“ - Aleks Kibin, Kristin Hildebrand, „Modernsus ja looduslähedus“ - Elisabeth Alla, „Muru“ - Karolin Veeorg, Mark Köök, „Mägine loodus“ - Maarja Hallika, Carolin Hiir, Marin Parm, „Päike“ - Hedi Kereme, „Õhk“ - Joonas Hakonen.

Olete kõik oodatud näitust külastama! Auhindade üleandmine toimub Viru Keskuse aatriumis 24.oktoobril kell 16.00.

Žüriisse kuulusid arhitektid Katrin Koov ja Tõnis Arjus, filosoof Eik Hermann ja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti esindaja Margit Sellik. Suur tänu žüriile tehtud töö eest!

Rohkem infot näituse ja auhindamise kohta: siiri@linnalabor.ee või tel 50 41229.

Konkursi toetavad: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Eesti Kultuurkapital, Viru Keskus, Tallink, Eesti Arhitektuurimuuseum, Kirjastus Varrak, Digitrükk OÜ ja Rahva Raamat . 
 

KONKURSILE SAABUNUD TÖÖD

05.okt   | projektis Arhitektuurikonkurss “UNISTUSTE KOOLIMAJA”   |   sisestas epp

Siit leiate nimekirja konkursile laekunud töödest. Nimekiri on tähestikuline.

Aitäh kõigile osavõtjatele - kokku on meieni jõudnud 155 tööd! Žürii koguneb 8. oktoobril, et valida välja parimad tööd, mis saavad auhinnatud. Hoiame teid uudistega kursis!

011234, Albi, Avar koolimaja, Banaan, Bioloogia, Blacky, BMW2001, Chopin, Dancin` fools, EDM, Eliitkool, EOG, Esinemis- ja tantsukool, Fresh air, Geomeetria, Illuminati kool, IPHONE 78s, Jalgpall, Jalkakool, mis elab, Juntsu, Jänku, Jäär`s kool, K4N3P, Kaheksa, Kalkun, Kapten Zero, Kawaiipotato, Kiirtoit, KJK, Klaasist Kool, Klassikaline valge, Koerad, Kolmnurksilm, Kompanii, Kookon, Kool nagu küla, Korpus, Kosk, Kosmosemandariinid, Kujundi kool, Kupli all, Kuppelkool, Kuruma, Kuuesilindriline Kool, Kuuseke, Kõrghoone, Käsnakalle, Labürint, Laste huvid, Leevike, Leib, Liblikas, Lihtsus, Lillepott, Linnakool, Loodus, Loodus ja avar, Loodus kooliseinte vahel, Looduskool, Looduslähedus, Loss, M&L, MCR, Me & Te, Meie unistuste kool, Merekarp, Mesikäpp, Metsa Kool, Mitmekesine, MKE gümnaasium, Modernne kool, Modernsus ja looduslähedus, Moos, Vaas & Juust, Mount Everest, Mugavus, Multikultuursus, Muru, Mägi, Mägine loodus, Mändide all, New Generation School XXI, OOTB, Ovaal, Paadike, Pastellmaja, Picasso, Pilves selgimistega, Pistik, Puit, Purjus Tuvi, Pusle, Puu, PVK, Päike, Püramiid, PyR4, Rahulik, Rapla Vesiroosi gümnaasiumi kool aastal 2050, Ratas, Ring-ringis, Ruumikas ja avar, Sakura Kool, Saladusega kool, Siidiussikool, Sinikirju loodus, Sinine, Sinine hobune, Sipelgapesa, Spinati kool, St. Benedict's School, STAK, Surfikool, Surviver :), Suvine maakool 75, Šveitsi internaatkool, Tagasi kooli, Tallinna Arhitektuuri ja Disaini keskkool, Tee, Tehulane, Teine Kodu, Trinity gümnaasium, TTK, Tulevik koolis, Tuleviku kool, Tulevikukool00, Tõusev päike, Tüdrukute internaat, Ujumine ja ujujad, Unistuse kool, Unistuste unistuste koolimaja, Uusmodern, Vaikne, Vaimne kool, Valgusega Hariduseni, Vihm, Viiner, Viiner INC, viisnurga märk, Viktooria, Virsik, Visioon, Vrakk, Vulisev Oja, Väljast tavaline, seest eriline, Värviline puit, Värviline vaateratas, Õhk, ÕP. Coco Latte, ÕT[, Ökoloogiline kool, Ökonoomne ülikool, Üleöö kool, Ülikool 
 

UNISTUSE KOOLIMAJA KONKURSI TÄHTAEG PIKENEB!

28.sept   | projektis Arhitektuurikonkurss “UNISTUSTE KOOLIMAJA”   |   sisestas epp

"Unistuste koolimaja" konkursi tähtaega on pikendatud kuni 6.oktoobrini! Ootame rohket osavõttu!

Konkursi žürii kohtub 8.oktoobril, näitus Viru Keskuses ja auhindade üleandmine leiab aset oktoobri teises pooles. 
 

unistuste koolimaja ideevõistlus

18.sept   | projektis Arhitektuurikonkurss “UNISTUSTE KOOLIMAJA”   |   sisestas epp

Millisesse koolimajja läheksid igal hommikul hea meelega? Mis ühes unistuste koolimajas kindlasti olema peab? Millised näevad koolimajad välja tulevikus?

Arhitektuurikonkurss “Unistuste koolimaja” on kooliõpilastele suunatud idee- võistlus, milles osalejate eesmärk on välja pakkuda visioon ühest tõeliselt heast koolimajast.

Sellelt lehelt leiad kõik konkursiga seonduva. Vasakul failide all on kättesaadavad konkursi tingimused, juhendmaterjal ja vormistamise abi. Konkursist võivad õpilased osa võtta iseseisvalt või õpetaja juhendamisel.

Ootame töid kuni 30. septembrini! Parimad tööd saavad auhinnatud ja pannakse üles oktoobri keskpaigas Viru Keskuses toimuvale näitusele. 
 

ARHITEKTUURIKONKURSI TINGIMUSED

08.sept   | projektis Arhitektuurikonkurss “UNISTUSTE KOOLIMAJA”   |   sisestas epp

MÕTTEID TÕELISELT HEAST KOOLIMAJAST

1. KONKURSI ÜLDINFO

1.1 Millega tegu?

Unistuste koolimaja arhitektuurikonkurss on kooliõpilastele suunatud ideevõistlus, milles osalejate eesmärk on välja pakkuda visioon ühest tõeliselt heast koolimajast.

1.2 Kes korraldab?

Unistuste koolimaja arhitektuurikonkurssi korraldavad Linnalabor ja Arhitektuuri Huvikool osana Tallinna Noortenädal 2014 programmist. Konkurssi toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja Eesti Kultuurkapital.

1.3 Kuidas osaleda?

Unistuse koolimaja arhitektuurikonkursist on osa võtma kutsutud kõik Eesti üldhariduskoolide 12- kuni 18-aastased õpilased. Konkursitöö võib teha nii üksi kui sõbraga kahepeale ja nii omapäi kui ka õpetaja juhendamisel. Konkursil osalemiseks ei pea registreeruma, osalemine on tasuta. Konkurss on anonüümne. Loe kindlasti ka töö vormistamise reegleid ja nõuandeid konkursi juhendist!

1.4 Kes on žüriis?

Žüriisse kuuluvad erialaeksperdid - arhitekt ja õppejõud Katrin Koov, filosoof Eik Hermann, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti esindaja Margit Sellik.

1.5 Millal on tähtaeg?

Unistuste koolimaja arhitektuurikonkursi tähtaeg on teisipäev, 30. september 2014. Selleks ajaks peab töö olema jõudnud Linnalabori postkasti (Telliskivi 60A, 10412 Tallinn).

1.6 Kes võidab?

Konkursi žürii jagab välja kolm auhinnalist kohta, Tallinna linn annab eripreemia parimale Tallinna koolile ning kiitusega märgitakse ära erilisemad tööd. Tulemused teatakse oktoobris, parimaid töid saab näha näitusel. Info auhindade ja näituse kohta avaldame jooksvalt.

1.7 Lisainfo

Küsimustega pöörduda meili teel Linnalabori poole: siiri@linnalabor.ee.

2. KONKURSITÖÖ VORMISTAMINE JA ESITAMINE

2.1 Konkursitöö vorm

Konkursitöö koosneb joonistest (kuni neli A4 formaadis lehte), seletuskirjast (kuni üks A4) ja nimekaardist. Joonised ja seletuskiri võivad olla tehtud nii käsitsi kui arvutiga. Konkurss on anonüümne – joonistel ja seletuskirjal ei tohi olla autori(te) nime(sid), vaid ainult töö märgusõna.

2.2 Konkursitöö märgusõna

Märgusõna on lühike ja lihtne ühest või paarist sõnast koosnev vabalt valitud nimi tööle. Märgusõna peab olema märgitud igale joonisele ja seletuskirjale, samuti nimekaardile.

2.3 Nimekaart

 • Konkursitööga tuleb kaasa panna väike kinnine ümbrik, milles on nimekaart.
 • Nimekaardil peab olema kirjas:
 • 1) konkursitöö märgusõna
 • 2) töö autori(te) nimed ja vanus(ed) ning klass ja kool
 • 3) juhendaja nimi (kui tööl oli juhendaja) ja amet (nt kunstiõpetaja või klassijuhataja või isa või vanaema)
 • 4) kontaktandmed (ühe või mõlema autori või juhendaja meiliaadress ja telefoninumber)
 • Nimekaart peab olema kinnises läbipaistmatus ümbrikus. Ümbriku peale tuleb kirjutada sõna NIMEKAART ja töö märgusõna.

2.4 Konkursitöö saatmine

Konkursitöö tuleb saata postiga ja piisavalt suures ümbrikus, et jooniseid ei peaks voltima. Sellesse ümbrikusse tuleb panna kõik materjalid: joonised, seletuskiri ja väiksemas ümbrikus nimekaart. Suurel ümbrikul peab olema kirjas:

 • UNISTUSTE KOOLIMAJA KONKURSS
 • MTÜ Linnalabor
 • Telliskivi 60A
 • 10412 Tallinn

Konkursitöö esitamise tähtaeg on teisipäev, 30. september 2014. Selleks ajaks peab töö olema jõudnud Linnalabori postkasti. (Ümbriku võib postkasti ka ise tuua.) NB! Soovitame saadetavast tööst teha enne saatmist igaks juhuks koopia.

2.5 Kättesaamise kinnitus

Kui oleme Sinu töö kätte saanud, saadame Sulle meili teel teate.

3. KONKURSI TULEMUSED

3.1 Tulemuste teatamine

Konkursi tulemused avaldatakse oktoobris peale žürii kohtumist (täpsem info septembri lõpus Linnalabori kodulehel).

3.2 Konkursitööde kasutamine ja tagastamine

Parimatest töödest koostatakse näitus. Konkursil osalemisega annavad autorid loa Arhitektuuri Huvikoolile ja Linnalaborile avaldada tööd teemakohases kontekstis viidetega autorite nimedele. Soovi korral on võimalik töö peale näitust tagasi saada.

3.3 Auhindade välja andmata jätmine

Konkursi korraldajad jätavad endale õiguse jätta auhinnad välja andmata juhul, kui konkursile ei laeku piisaval arvul väärilisi töid.

Hea juhendaja ja osaleja!

Vasakult leiad FAILIDE alt pdf-formaadis slaidid teemal “Mis on arhitektuur? Koolimaja näitel”. Esimestel slaididel on väike sissejuhatus, millele järgneb 15 näidet koolimajadest ja 15 näidet koolimajade interjööridest. Slaidide saateks oleme koostanud teksti, mille põhjal on võimalik luua oma õpilaste vanusele ja huvidele vastav tund. Lisaks on konkursi tingimused saadaval pdf kujul ja osalejatele on abiks vormistamise juhend. Konkursimaterjalid koostas Arhitektuuri Huvikool. 
 
2015: 1 2014: 1 2

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#